U školama nemamo dovoljno psihologa i pedagoga

Na današnjoj saborskoj raspravi zastupnica Vesna Vučemilović upozorila je predsjednika Vlade Andreja Plenkovića na nedostatak psihologa i pedagoga u školama, te ga pitala što će učiniti kako bi se taj problem riješio.


“Poštovani predsjedniče hrvatske Vlade. Još je Vlada Zorana Milanovića uvela uredbu kojom se zabranjuje zapošljavanje stručnih suradnika u našim školama i do dana današnjeg se tu nije apsolutno ništa promijenilo. Situacija u našim školama je porazna, navest ću vam samo podatke za Osječko-baranjsku županiju iz koje ja dolazim. Županija je osnivač 79 škola, što osnovnih, što srednjih, u njima imamo 77 pedagoga i 39 psihologa, znači nemamo čak u 2 škole ni pedagoga i moje pitanje je vrlo direktno, hoće li Vlada na čijem ste čelu konačno ukinuti tu uredbu i omogućiti zapošljavanje stručnih suradnika u školama jer mislim da ćemo se svi složiti kako ne smijemo štedjeti na razvoju naše djece i da nam to mora biti prioritet.”

Recommended Posts